Zeyomir's Blog Bo piękniej jest wiedzieć coś o wszystkim…

8Lip/11Off
» «

Małe zmiany na blogu ;)

Blog ostatnimi czasy dostał parę nowych ficzerków, a parę starych się trochę zmieniło- nie wszystko widać od razu, więc krótko:

  • Doszła możliwość subskrybowania na maila nowych komentarzy do danego wpisu- mały checkbox pod formularzem komentarzy. Wcześniej dało się subskrybować rss z komentarzami, ale komu by się chciało... Jakby maile nie przychodziły, to sprawdźcie, czy nie ma ich w spamie ;).
  • Zrezygnowałem z moderacji komentarzy- do tej pory pierwszy komentarz danej osoby musiał być ręcznie zatwierdzany, następne przechodziły z automatu.  Rozwiązanie to było spowodowane ogromną ilością spamu (stan na dzisiaj: 903 komentarze, z czego tylko 34 nie będące spamem- to niby też jakiś tam sukces, że spamboty się tak na mnie rzuciły :P). Na szczęście po instalacji pluginu 'Invisible Captcha'  problem znikł (NIE, nie trzeba przepisywać captchy żeby napisać komentarz ;)). Jedyny minus to konieczność włączonego js przy komentowaniu.
  • Na stronie głównej pojawiła się paginacja (yeah, magiczna bariera 'tylu postów, żeby się na jednej stronie nie mieściły' przekroczona ;)). Uważam to za lepsze rozwiązanie niż zwykłe 'poprzednia/następna strona'.
  • Kanał RSS jest obsługiwany przez feedburnera- niniejszym proszę o zupdatowanie adresu w czytnikach na http://feeds.feedburner.com/ZeyomirsBlog (no dobra, macie mnie, to jest główny powód powstania tego posta ;)).
  • Pojawiła się również subskrypcja przez e-mail jako alternatywa dla rss (patrz: sidebar).
  • Jakiś czas temu doszedł widget z losowymi cytatami. Nie ze wszystkimi się 100% zgadzam (chociaż sam je dodawałem :P), ale uważam że są ciekawe i mają 'coś' w sobie ;). Da się w nie klikać, co powoduje ajaxowe pobranie nowo wylosowanego cytatu- nie uwierzycie, jak bardzo jest to wciągające zajęcie ;).
  • Pojawiła się faviconka... wiem, brzydka i w ogóle, ale jest 😛 na swoją obronę powiem, że robiona własnoręcznie, na szybko, w gimpie, na touchpadzie :P.
  • Doszły 'funkcje społecznościowe' (taaa, wiem, sprzedałem się itd...). Jest 'Google +1', jest Twitter (nadal nie widzę sensu w tym całym 'ćwierkaniu', ale jak ktoś używa to niech ma :P)... Miał być też facebookowy 'lajk', ale... Żeby działał, trzeba być 'zweryfikowanym' użytkownikiem. Zweryfikować można się przez numer karty kredytowej lub telefonu komórkowego. Po dłuższej chwili zastanowienia czy naprawdę mi to do szczęścia potrzebne, stwierdziłem 'co mi tam' i chciałem się zweryfikować przez nr telefonu. Niestety sms z kodem weryfikacyjnym nie raczył przyjść :P. Ani pierwszy, ani drugi... po piątej próbie dałem sobie spokój- może kiedyś :P.

No, to by było na tyle ;).

» «
Komentarze (2) Trackbacks (0)
  1. Ja bym się bardziej ucieszył z nowych, częstszych wpisów 😉 a favikonka jest ładna.


Trackbacks are disabled.