Zeyomir's Blog Bo piękniej jest wiedzieć coś o wszystkim…

O mnie

Nazywam się Mirosław Zawisza (aka zeyomir) i jestem programistą mieszkającym aktualnie w Dąbrowie Górniczej.

Oprócz programowania samego w sobie (Java, ostatnio Ruby, a na potrzeby pracy licencjackiej C#), interesuję się projektowaniem aplikacji i prowadzeniem projektów, czyli ogólnie pojętą inżynierią oprogramowania.

Lubię pingwinka (aktualnie ArchLinux), chociaż nie udało mi się jeszcze w pełni oswobodzić z kajdanów okienek. W roku akademickim 2009/2010 wspólnie z kolegą miałem przyjemność przewodniczyć Grupie Przyjaciół Linuksa, a w roku 2010/2011 założyłem Grupę Inżynierii Oprogramowania. W roku 2011/2012 zostałem zastępcą przewodniczącego KNI oraz przewodniczącym grupy OSUM (zwanej też 'grupą Javową')

Oprócz tego, zajmuję się tysiącem różnych dziwnych spraw. Sztuki walki (aikido, capoeira, judo), strzelectwo, żeglowanie, gitara i harmonijka ustna... by wymienić kilka :). Muzyka jakiej słucham to mieszanina rocka, bluesa i okolic. Moje osobiste motto brzmi 'O wiele bowiem piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego niż wiedzieć wszystko o jednym' [Blaise Pascal], co (chyba) widać ;). Jestem również szczęśliwym posiadaczem psa. Wabi się... Linux :) (i nie, to nie ja go tak nazwałem :P).

Mój profil na Google+.

Wspieram devPytania.