Zeyomir's Blog Bo piękniej jest wiedzieć coś o wszystkim…

15Lip/11Off
» «

Schemat kolorowania składni w Eclipse – niemożliwe?

Odkąd zacząłem pracować na Eclipsie brakowało mi bardzo jednej rzeczy- łatwego zarządzania schematem kolorowania składni.

"Da się przecież wszystkie kolorki ręcznie pozmieniać, więc o co halo?"

A no o to, że zmiany te trzeba wprowadzać w kilku zupełnie różnych miejscach w menu. A samo wprowadzanie zmian jest tak przyjemne i wygodne jak czesanie się grabiami.

"No ale przecież raz można się pomęczyć, ustawić wszystko po swojemu i z głowy! Przecież nie zmienia się tych ustawień codziennie!"

Codziennie to nie, ALE... korzystam z ciemnego tła i niezbyt jaskrawych kolorów czcionki (mniej męczy oczy). Ustawienie to jednak jest zupełnie do bani jeśli korzystamy z rzutnika (a w szczególności takiego uczelnianego, który niejedno już w życiu przeszedł)- wtedy należałoby dać jasne tło i ciemne czcionki, żeby ludzie na sali byli w stanie cokolwiek przeczytać. Przekopywanie się przez te wszystkie ustawienia w tę i z powrotem przed i po każdym wykładzie/prezentacji nie jest fajne.

Potrzebuję czegoś gdzie dosłownie paroma kliknięciami mogę zmienić cały schemat kolorystyczny.

"Noo... tak to się faktycznie nie da..."

Jakby się nie dało, to ta notka by nie powstała ;). Albo byłaby w dziale z narzekaniem :P. Kończąc z tą dziwną formą posta, oto rozwiązanie:

Wchodzimy do Eclipse Marketplace (czy naprawdę wszyscy muszą teraz robić swoje markety z aplikacjami/dodatkami?) [Help -> Eclipse Marketplace] i szukamy dodatku 'Eclipse Color Theme' ;). Po zainstalowaniu i obowiązkowym restarcie, wchodzimy w [Windows -> Preferences -> General -> Appearance -> Color Theme]. Tutaj możemy wybrać jeden z wielu predefiniowanych tematów kolorystycznych, a na oficjalnej stronie możemy pobrać ich jeszcze więcej, lub nawet zbudować swój własny. ENJOY!

» «
Tagged as: Komentarze
Komentarze (2) Trackbacks (0)
  1. dzięki na ten wpis czekałem :)
    a da się jakoś zmienić kolory w innych oknach niż z kodem? czy musiałbym jakoś zmienić raczej schemat całego systemu? (win7)


Trackbacks are disabled.